مشاوره طلاق در تهران (ریشه طلاق عاطفی و خیانت)

آدرس مشاوره طلاق تهران

طلاق یکی از نهایی‌ترین تصمیماتی است که زن و شوهر برای رابطه خود می‌گیرند. این تصمیم به شیوه‌های متفاوتی روی روحیه و حتی زندگی حرفه‌ای و خانوادگی انسان تاثیر خودش را می‌گذارد. متاسفانه همچنان طلاق بازتاب مناسبی در جامعه ندارد و فشار روانی این موضوع برای بسیاری قابل پذیرش نیست! به همین علت استفاده از مشاوره طلاق می‌تواند بهترین تصمیم در این مسیر سخت باشد.

در اغلب اوقات تصمیم به طلاق از روی هیجانات رخ می‌دهد یا دلایل منطقی و آگاهانه‌ای پشت خود ندارد؛ گرچه می‌توان همین وصف را برای تصمیم به ازدواج هم لحاظ کرد. اگر در دوران آشنایی از مشاوره قبل از ازدواج استفاده کنید، کمترین لطفی که در حق خود می‌کنید این است که با چالش‌های پیش روی خود مواجه شوید.

در این مقاله قصد داریم مروری بر ریشه‌های طلاق در جامعه کنیم و شما را با جلسات مشاوره طلاق و جدایی از همسر بیشتر آشنا کنیم. در صورت نیاز می‌توانید دیدگاه‌ها و سوالات خود را در انتهای این مقاله برای ما بنویسید. تیم پشتیبانی با نظارت مستقیم دکتر حامد توکلی به شما پاسخ خواهند داد.

ریشه طلاق چیست؟

طلاق در جامعه ما به طور کلی دارای ریشه‌هایی از مشکلات جنسی، مسائل مالی، خیانت و تفاوت‌های شخصیتی است. در این بین اختلالات شخصیتی بسیاری مانند سوء ظن، بدبینی، توهم، عدم سازگاری و خودشیفتگی می‌تواند به پایه و اساس رابطه زوج‌ها آسیب وارد کند. در ادامه به چند مورد از ریشه‌های طلاق اشاره می‌کنیم.

مشاوره طلاق عاطفی

یکی از مفاهیمی که بسیار زیاد شنیده‌ایم طلاق عاطفی است. ماهیت طلاق عاطفی دارای هیچ سند و مدرکی نیست! در واقع همین که عشق و محبت و ارتباطی بین زن و شوهر باقی نماند، یعنی طلاق عاطفی بین آن دو رخ داده است. گرچه هر نوع قطع ارتباطی باید ریشه‌های عمیق و منطقی داشته باشد؛ اما شما می‌توانید با ابراز احساسات و استفاده از جلسات مشاوره خانواده از بروز طلاق عاطفی جلوگیری کنید.

مشاوره طلاق آنلاین

طلاق به علت خیانت

خیانت یکی از عمده‌ترین دلایل طلاق و البته مشاوره برای طلاق است. در جلسات مشاوره قبل از طلاق بسیاری از زوج‌ها درگیر این مسئله هستند و در اغلب مواقع هم تصمیم به جدایی گرفته می‌شود. خیانت برای همه ما چه زن و چه مرد عملی نابخشودنی است؛ اما مهم است که چگونه درباره آن فکر کنیم، چگونه در ذهن خود با آن روبرو شویم و در نهایت چگونه تصمیم به ادامه یا قطع رابطه با پارتنر خود بگیریم.

توجه داشته باشید که اگر شما قربانی خیانت باشید،‌به اندازه کافی آسیب دیده‌اید و نیاز دارید از این به بعد با مشاوره و مشورت درست ادامه بدهید. انتخاب جلسه مشاوره طلاق یا حتی جلسات مشاوره فردی به شما کمک می‌کند تا درک خود را از چالشی که درگیر آن هستید، بالاتر ببرید. همچنین ممکن است یکی از طرفین مبتلا به افسردگی، اضطراب یا وسواس شدید باشد. یک جلسه مشاوره افسردگی به شما کمک می‌کند تا با این اختلال بیشتر آشنا شوید و تحت درمان قرار بگیرید.

طلاق برای مشکلات مالی

با وجود تحریم و بسیاری از مشکلات رایج در بازار و کسب و کار، عمده مردم با مسائل مالی دست و پنجه نرم می‌کنند. بسیاری از زوجین به علت ناتوانی در برآورده کردن نیازهای مالی تصمیم به جدایی می‌گیرند.

شاید فکر کنید مسائل مالی از مشکلات ذهنی و روحی جدا هستند اما اینطور نیست! ذهن ما در طول روز به موضوعات بسیاری فکر می‌کند که 80 درصد آن‌ها شامل نیازهای اصلی زندگی اوست. در نتیجه اگر شما در تهیه مسکن، خودرو و دیگر نیازهای اولیه ناتوان باشید، روحیه مناسبی هم ندارید.

در مشاوره طلاق می‌توانید درباره تمام این موارد صحبت کنید و سپس برای یک عمر زندگی خود تصمیم بگیرید. مطمئن باشید که دکتر روانشناس شما بهترین توصیه‌ها و روند درمان را برای شما پیش می‌گیرد.

طلاق به دلیل مشکلات جنسی

بروز مشکلات جنسی و عدم رضایت زوجین از ارتباط جنسی نیز یکی از مهم‌ترین ریشه‌های طلاق است. شاید در ابتدا بازگو کردن این نوع از مشکلات کمی سخت باشد؛ اما به هیچ وجه نباید از کمک خواستن از دکتر روانشناس خجالت بکشید! چه بخواهید و چه نخواهید نداشتن رضایت جنسی منجر به بروز دغدغه‌های زیادی می‌شود؛ همچنین می‌تواند دغدغه‌های کوچک روزمره را تبدیل به بحران‌های حل‌نشدنی کند. با یک جلسه مشاوره جنسی شما می‌توانید مشکل خود یا رابطه را شناسایی کنید و سپس یک دوره درمان برای آن در نظر بگیرید.

مشاوره طلاق توافقی

طلاق بخاطر تفاوت شخصیتی

تفاوت‌های شخصیتی به طور معمول در دوران آشنایی و قبل از ازدواج خود را نشان می‌دهند. البته در مواردی که ازدواج سنتی باشد یا برخی اختلالات در دوستی نمایان شود، ممکن است دردسرساز باشد. اگر سمت مشاوره پیش از ازدواج نرفتید، بهتر است الان که متوجه تضاد شدید حتما درخواست مشاوره بدهید.

در جلسات مشاوره طلاق هم می‌توانید نقاط ضعف و مثبت خود را بشناسید و هم راه و رسم ساختن و کنار گذاشتن یک زندگی مشترک را یاد بگیرید.

مشاوره طلاق چگونه است؟

عدم تفاهم و در نهایت رسیدن آسیب روحی به زوج‌ها موجب می‌شود تصمیم به طلاق و جدایی بگیرند. در برخی موارد هم یکی از زوجین راضی به طلاق نیست و این موضوع به تنهایی بسیار چالش برانگیز است.

هدف از شرکت در جلسات مشاوره طلاق این است که شما نسبت به موقعیت زندگی خود آگاه‌تر باشید، در تاثیر حرف‌های خام اطرافیان قرار نگیرید و بتوانید به عنوان یک زوج مسیر رابطه خود را تعیین کنید. در پژوهش‌های معتبر زیادی تاثیر مشاوره بر طلاق برررسی شده است.

تراپیست و مشاور طلاق شما با تشخیص ریشه مشکلات زوج‌ها سعی می‌کند راه‌های درمان تلفیقی روانشناسی بالینی را برای شما روشن کند. سپس یک طرح درمان برای زن و شوهر ارائه می‌کند. همچنین در اغلب مواقع به تشخیص دکتر جلسات مشاوره فردی به موازات جلسات زوج برگزار خواهند شد. طبیعتا برخی صحبت‌ها و توصیه‌ها لازم است تا به صورت انفرادی برای زن و شوهر گفته شوند.

به طور کل مشاوره طلاق جلسه عجیب و غیرقابل تصوری نیست! اگر تجربه جلسات فردی را داشتید باید بگوییم هیچ تفاوتی باهم ندارند به جز اینکه در جلسات زوج درمانی و مشاوره طلاق باید صبور باشید و به حرف همسر خود نیز گوش بدهید. اگر هنوز هم در مورد مشاوره طلاق سوال دارید، با واتساپ دکتر حامد توکلی در ارتباط باشید.

نمونه سوالات مشاوره طلاق

پرسش‌ها و مسائلی که در جلسات طرح می‌شوند کاملا تخصصی و با تکیه بر دانش دکتر روانشناس و سایکوتراپیست بیان می‌شوند. لازم است که در انتخاب دکتر خود دقت کنید و سپس به نحوه پرسش و درمان او اطمینان کامل داشته باشید. در این بخش چند مورد از سوالات رایج مشاوره طلاق را قرار دادیم تا یک شناخت کلی نسبت به این جلسات پیدا کنید:

  1.   آیا هنوز به بهبود رابطه امید دارید؟
  2.   چقدر از مشکلات خود را پیش یک انسان غیرمتخصص بیان می‌کنید؟
  3.   چرا تصمیم به طلاق گرفتید؟ با این حال چرا تصمیم به مراجعه به دکتر گرفتید؟
  4.   خانواده‌های شما چقدر روی مشکلات و تصمیمات شما تاثیر دارند؟
  5.   آیا فرزندی دارید؟ در مورد آینده او چه برنامه‌ای دارید؟
  6.   کیفیت رابطه جنسی شما چگونه است؟
  7.   چند وقت است که به جدایی فکر می‌کنید؟
  8.   در این مدت که تصمیم به طلاق گرفتید از چند نفر درخواست کمک کردید؟

مشاوره طلاق چیست

معرفی بهترین مشاور طلاق در تهران

در حال حاضر مشاوران زیادی در حوزه مشاوره خانواده و طلاق فعالیت می‌کنند؛ اما انتخاب یک دکتر روانشناس در تهران که خبره باشد، اهمیت زیادی دارد. در نظر داشته باشید که یک تصمیم لحظه‌ای اشتباه می‌تواند مسیر رابطه شما را زیر و رو کند. هر رفتار و حتی لحن صحبتی روی روحیه زن و مرد تاثیر می‌گذارد و می تواند ذهنیت آن‌ها را به مسیرهای اشتباهی بکشاند.

ما پیشنهاد می‌کنیم برای مشاوره طلاق به یک دکتر متخصص و سایکوتراپیست مراجعه کنید. دکتر حامد توکلی با بیش از 10 سال سابقه و تجربه در حوزه‌های طلاق، خانواده، ازدواج، خیانت، مشکلات جنسی و روابط بین فردی گزینه پیشنهادی ما می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت به واتساپ دکتر پیام بفرستید.

اگر شما یا همسرتان تصمیم به طلاق گرفتید یا حتی سعی در حل چالشی بین خودتان دارید، بهتر است در اولین فرصت تایم مشاوره طلاق بگیرید. هر مشاوره بنا به درخواست مراجعین محترم زمان می‌برد اما کمترین زمان هر جلسه مشاوره 45 دقیقه می‌باشد.

تعداد جلسات بنا به نظر زوجین می‌تواند متفاوت باشد؛ ممکن است در موقعیتی شما بعد از 4 جلسه تصمیم خود را قطعی کنید و در مواقعی نیز تا 6 ماه جلسات خود را ادامه دهید. در اولین جلسه مشاوره طلاق، می‌توانید از دکتر خود درخواست کنید تا یک برنامه به شما بدهد و بدانید چند جلسه نیاز دارید.

بله؛ در جلسات طلاق توافقی زن و مرد باید در کل جلسات شرکت کنند. در ادامه می‌توانند گواهی عدم سازش دریافت کند و روند طلاق توافقی خود را پیش بگیرند.

به طور کل بنا به هدف و وضعیت شما سوالات متفاوتی پرسیده می‌شود. برای مثال مشکل اصلی ازدواج خود را در چه چیزی می‌بینید؟ رابطه خود را چطور توصیف می‌کنید؟ آیا در زندگی مشترک عشق و اعتماد دارید؟ آیا برای طلاق و جدایی آمادگی دارید و برنامه‌ریزی کرده‌اید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× رزرو نوبت آنلاین، تلفنی و حضوری